Proč je nošení roušky důležité a jak s ní naložit po použití?

Situace okolo koronaviru snad nemá konce a nemůžeme jinak, než dodržovat nařízení vydaná vládou. Jedním z nich je také povinné nošení roušky či respirátoru. Na jakých místech opatření platí, lze sledovat na stránkách MZČR. Máte-li o významu nošení roušky se stříbrem pochybnosti, nebo jen netušíte, co s ní udělat, když si ji sundáte z obličeje, začtěte se do tohoto článku.

Do roušek se zahalil téměř celý svět. Lidé ze všech koutů světa na tváří nosí nejrůznější druhy, ovšem vždy ze stejného důvodu – cílem je ochránit sebe i okolí a zamezit šíření koronaviru. Nosit by ji měli i jedinci, kteří nepatří do ohrožené skupiny, a to jak kvůli vládnímu nařízení, za jehož nedodržení hrozí pokuta, tak z ohleduplnosti vůči lidem, jež do ohrožené skupiny patří (tzn. chronicky nemocní lidé a starší osoby).

Nošení roušky sice není stoprocentní prevence šíření koronaviru, nicméně odborné studie potvrdily, že pravděpodobnost nákazy snižují až pětinásobně. V praxi logicky záleží na kvalitě materiálu, ze kterého byla rouška vyrobena.

Co se týče nakládání s použitou rouškou, jednorázové roušky patří do odpadkového koše (nakládá se s nimi jako s infikovaným materiálem), látkové roušky lze odpovídajícím způsobem vyčistit a opakovaně použít.

Roušky mohou vypadat skvěle

Pokud vám roušky „lezou krkem“, udělejte si z nich skvělý módní doplněk. Stylové roušky s atraktivními motivy seženete na rouskoshop.cz za skvělé ceny. Zboží pochází z českých profesionálních dílen a vnitřní vrstva je opatřena aktivním stříbrem, které brání množení mikroorganismů. V nabídce najdete luxusní dámské hedvábné roušky, roušky muže i děti.

Publikováno: 10. 03. 2021 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Zvěřinová