Fotovoltaická elektrárna: Investice, která se teď opravdu vyplatí

Nechcete nechat inflaci, aby snižovala hodnotu vašich peněz? Co s tím? Jednou z možných cest, jak ochránit své úspory před inflací, je investice do fotovoltaické elektrárny. A to právě kvůli státní dotaci až 301.500 Kč, kterou lze získat jako podporu programu nová zelená úsporám.

Investice do fotovoltaiky se státní dotací nemá v toto chvíli konkurenci. Současně se stanete energeticky nezávislými a snížíte si své platby za energie. V budoucnu pak můžete vydělávat po dobu až 25 let, což je garantovaná životnost fotovoltaiky. Zdali má vaše střecha potenciál pro instalaci fotovoltaické elektrárny můžete ověřit na www.fotovoltaicky.expert.

Při současných cenách energií a aktuálních dotacích na fotovoltaiku, je návratnost investice do fotovoltaiky opravdu zajímavá a pohybuje se v horizontu 4 až 5 let. Zabýváte-li se tedy tématem investování během období vyšší inflace, může Tato možnost být jednou z šancí jak ochránit své úspory před inflací. Více informací o fotovoltaice jako cestě k energetické soběstačnosti najdete na stránkách https://www.energoking.cz/solarni-kalkulacka/.

Publikováno: 15. 04. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Eliška Tomanová