Čistička vzduchu může snižovat nemocnost nejen u zaměstnanců

Čistička vzduchu je ideálním řešením pro alergiky a další citlivé jedince. Uzavřené prostory jsou často toxičtější, než byste čekali. Ve vzduchu se totiž mohou pohybovat malé, okem neviditelné, částice, které dráždí naše dýchací cesty, oslabují imunitu nebo způsobují únavu – prach, plíseň, pyly a další. Mnohdy stojí dokonce za vznikem astmatu a alergie. Právě proto se vyplatí investovat do čističky vzduchu.

Kam je čistička vzduchu vhodná?

Dnes by každá moderní domácnost měla mít čističku vzduchu, pro kanceláře a další podobné prostory, by to měl být naprostý standard. Čistička vzduchu dokonce dokáže snižovat nemocnost zaměstnanců, protože čistý čerstvý vzduch působí příznivě na imunitní systém. Pokud pořídíte čističku s ionizátorem ta navíc generuje záporné ionty, které prokazatelně snižují únavu, což může příznivě ovlivnit pracovní produktivitu. Prakticky je čistička vzduchu vhodná všude tam, kde je větší koncentrace lidí, kteří tráví delší čas v uzavřených prostorách.

Co všechno kvalitní čistička vzduchu zachytí?

Záleží především na filtrech, které jsou součástí čističky vzduchu. Doporučujeme takovou čističku vzduchu, která obsahuje HEPA filtr, ten je vhodný pro alergiky a zaručuje dokonce zachycení mikročástic. Především prach, ale i alergeny a bakterie, právě to vám jiný filtr nezaručí. Kromě toho je vhodný také uhlíkový filtr, protože zbavuje vzduch toxických plynů, zápachu a výparů.

Druhy filtrů čističek vzduchu

  • Uhlíkový filtr - Efektivně zbavují místnosti kouře a jiných druhů zápachu
  • Hepa filtry - vhodné pro alergiky, zbavují prostory roztočů a prachu
  • Antibakteriální filtr - Obsahuje stříbrné nanočástice a ničí různé druhy bakterií
  • S ultrafialovým zářením - Ničí bakterie, plísně a viry
  • S ionizátorem - Generuje záporné ionty, které snižují únavu a podporují imunitní systém, je velmi efektivní v odstraňování prachových a pylových částic

Představujeme čističky vzduchu Daikin

Čističky vzduchu Daikin dokážou zajistit až 3x čistější, čerstvější a zdravější vzduch. Společnost Daikin již od roku 1924 vyvíjí úsilí na nápravu neustále se zhoršující kvality vzduchu. Zaměřuje se na inovace v této oblasti a vyvíjí vysoce kvalitní produkty a komplexní řešení pro vytvoření příjemného a udržitelného prostředí v interiérech. Díky tomu se značka Daikin postupně stala předním světovým lídrem ve výrobě vzduchotechnických a klimatizačních zařízení. Daikin přinesla do Evropy moderní japonské technologie z oblasti vzduchotechniky a v současnosti sídlí v belgickém Ostende, některé výrobní závody je však možné najít i v České republice, a to v Plzni a v Brně.

Publikováno: 28. 07. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Zvěřinová