Čas na rodinu a čas na práci

Skloubit pracovní a osobní život se mnohdy může zdát jako nadlidský úkol. Jedná se o problém, se kterým se potýká mnoho lidí. Nejenom v práci, ale hlavně v podnikání, kde pracovní doba nemusí být pevná. Jak si udělat čas na rodinu, i na práci? Pokusíme se vám poradit.

Jasný denní řád je základem

Všechno ve vašem životě má mít svůj jasný řád. Jedině tak můžete být spokojeni. Máme na mysli hlavně nutnost jasné organizace. Stanovte si jasný a pevný denní řád, který budete dodržovat. Spojený by měl být s tím, že budete vstávat určitou hodinu, budete určité hodiny pracovat, stejně jako budou hodiny, kdy se budete věnovat své rodině. Pevný harmonogram vám pomůže vše kočírovat.

Pracujte v době, kdy rodina spí

Sice se musíte v tomto případě obětovat, ale mnohdy to jinak prostě nejde. Pokud chcete mít čas na rodinu i na práci, naučte se dvě hlavní věci. Naučte se brzy vstávat, stejně jako se naučte to, že budete chodit pozdě spát. Pracovat tak můžete ráno, kdy vaše rodina ještě spí, a potom večer, kdy už spí. Nemusí to navíc znamenat, že budete nutně ponocovat. Stačí hodina ráno a hodina večer, a rázem během dne najdete celé dvě hodiny, které se budete věnovat třeba dětem.

Stanovte si pevnou pracovní dobu, kterou nepřekračujte

Když vše závisí na vás, jsou pro mnoho lidí motivací peníze. A s nimi je spojena delší doba práce. Při plánování volného času nejde o úplně nejlepší vizi. Proto zapomeňte na výši vydělaných peněz za den, a stanovte si jasnou a pevnou pracovní dobu. Tu nepřekračujte. Jedině tak se vám povede lépe si zorganizovat jak život osobní, tak pochopitelně také život, který označujeme jako pracovní.

Publikováno: 12. 01. 2018

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Zvěřinová