Nezařazené

Denní režim je důležitý a potřebný

Víte, že úspěšní lidé nedělají rozhodně nic náhodně a nahodile a že mají jasný a pevný denní režim? Inspirujte se právě u nich samotných a také si ho stanovte. Na čem by měl být primárně založený a na co nezapomínat?

Vstávejte v pevnou dobu

Ranní ptáče, dál doskáče. To je přísloví, které platilo a stále platí. Chceme tím naznačit, že správný denní režim začíná tím, že budete vstávat v pravidelnou dobu. Sice to nemusí být nutně v brzkých ranních hodinách, ale rozhodně je vhodné, aby byl stanovený pevný čas. Jedině tak eliminujete situaci, kdy se vám nebude chtít vstávat a svůj standardní den budete začínat stále později.

Oddělujte pracovní a osobní život

To je nesmírně důležité. Nikdy nepůjde vše podle plánu, pokud budete motat život osobní s životem pracovním. To si dobře zapamatujte. Vždy je dobré vše rozdělit a tomu denní režim uzpůsobit. Pomůže třeba pevná pracovní doba, spojená s rozlišením toho, jaké hodiny se budete věnovat práci, a jaké se budete věnovat osobnímu životu. Zábavě, rodině, sportu…

Naplánujte si, co budete během dne dělat

Můžete to mít v hlavě, můžete použít tužku a papír, stejně jako existují i různé aplikace, které jsou založeny na plánování. Mějte jasno o tom, co za den udělat a na tom svůj denní režim postavte. Dané úkoly postupně plňte, a teprve když je hotový ten poslední, dá se říci, že máte volno. Takto je vhodné postupovat hlavně u pracovních povinností. I proto, že se nenahrnou na poslední dny v týdnu.

Přizpůsobte se rodině

Nemyslete jenom na sebe a svůj denní režim přizpůsobte také rodině. Nedělejte to, že byste si práci plánovali třeba na dobu, kdy přijdou vaše děti, nebo partner a partnerka z práce. Organizujte si čas podle ostatních. Když jsou v práci nebo ve škole, tak pracujte. Když jsou doma, věnujte se jim. Díky tomu dokážete i mnohem lépe skloubit čas na rodinu a také čas na práci.