Domácí pracovna by měla být inspirativní a útulná pro vás i vaše klienty

Práce z domova dnes již není nic výjimečného, zvláště u profesí kdy vám stačí počítač, případně nějaké související podklady. S přístupem k internetu je vám tak v podstatě jedno, kde u práce sedíte. Ve svém prostředí se vždy cítíme lépe a zaměstnavatelům se tím šetří náklady spojené s provozem kancelářských prostor, takže je to oboustranně prospěšné. V rámci vybavení domácí kanceláře myslete především na to, že v ní můžete strávit i více času než jen standardní pracovní dobu. Proto musí být místem, kde se spojuje praktičnost s kreativitou a reprezentativními prostory pro vaše pracovní jednání s dalšími lidmi.

Stylem vybavení by pracovna neměla vybočovat od soukromých prostor

I když je vašim cílem oddělit práci od domácího prostředí, vybavení domácí pracovny by stále mělo působit jednotně s ostatními prostory. Vypovídá to i o vašem vkusu a přístupu k práci. Snažte se dopřát sobě i vašim hostům dostatek prostoru, pohodlné sezení a zajímavý výhled, ideálně do zeleně. Pokud však nemáte možnost přírodního výhledu, zvolte zajímavé dekorace, obrazy, květiny atd. Vše, co působí útulně a motivačně na vás a zároveň neodpoutává příliš pozornosti i ostatních, je správně.

Veškeré vybavení by mělo zvyšovat efektivitu vaší práce

Domácí pracovna musí na první pohled vyvolávat dojem systematické práce. Jako první se zaměřte na dostatek světla, eliminujte rušivé elementy v podobě hluku a zaměřte se především na vlastní pohodlí v rámci zdravého sezení. Správnou kancelářskou židlí předejdete bolestem zad a hlavy i předčasné únavě. Organizaci materiálů souvisejících s vaší činností se snažte vizuálně sjednotit. Pracovní stůl by měl být dominantní, dostatečně vysoký a s odpovídající pracovní plochou. To, co může v pracovně působit chaoticky - třeba náhradní cartridge Lexmark nebo toner ce285a, jednoduše umístěte do uzavíratelného prostoru stolu nebo dalšího nábytku, tak abyste vše měli stále po ruce. Podklady, které mají své pořadače a vizuálně místnost doplní, nechte klidně na očích. S obtěžující kabeláží vám pomůže dostatek zásuvek, ale také spojovací textilní pásky. Spolehlivě a nenápadně udrží vše na jednom místě, které se dá zamaskovat květinou nebo organizérem. Své místo zde může mít i designová rychlovarná konvice či kávovar s nevšední kávou či výběrem čajů. Šetříte čas, nenecháváte své klienty o samotě a zároveň máte příležitost navodit příjemnou atmosféru vůněmi a nezávaznou konverzací.

Publikováno: 25. 11. 2019

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Zvěřinová