Jak tisknout levněji? 3 praktické tipy, jak konečně ušetřit za tisk

Spotřební materiály nejsou tak levné, jak si možná myslíte. Náplň do tiskárny je výrazně dražší než kvalitní šampaňské! Nevěříte? Spočítejte si částku, kterou vás stojí mililitr inkoustu a vynásobte ji objemem standardní lahve... Pokud jste právě došli k závěru, že tak drahou substancí nemůžete plýtvat, naučte se s ní efektivně hospodařit.

Tiskněte jen stránky, které potřebujete

Máte tendenci tisknout téměř vše, co vám přijde pod ruku? Pak se nedivte, že vás tisk stojí majlant. Zaručenou cestou k dlouhodobé úspoře je celkové snížení objemu tisku. Budete-li tisknout pouze dokumenty, které skutečně potřebujete, vaše spotřeba inkoustu se výrazně sníží.

Nakupujte levné tonery

Levné tonery z tzv. druhovýroby mohou být kvalitativně srovnatelné s originálními. Staří se po nich poohlédnout u renomovaného prodejce, který garantuje prvotřídní jakost zboží. Seženete je například na TonerDepot.cz. U našich slovenských sousedů hledejte "lacné tonery" na naplne-do-tlaciarni.sk.

Toner nebo cartridge, který je kompatibilní s vaší tiskárnou, najdete ve výše uvedených e-shopech velmi snadno. Jednoduše zadejte do vyhledávacího pole na hlavní stránce název nebo číslo náplně či tiskárny. Třeba EPSON L3050.

Optimalizujte nastavení tisku

Pokud to není nutné, tiskněte v režimu snížené kvality. Na běžném textu rozdíl prakticky nepoznáte. Přesto ušetříte barvu, a tím i finanční prostředky. A můžete z dokumentu odstranit i obrázky a další grafické elementy, které pro vás nejsou podstatné.

Publikováno: 28. 06. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Zvěřinová