Nezařazené

Co (ne)nosit v peněžence

Peněženka nás doprovází téměř všude, kam se vypravíme. Společně s telefonem a klíči jsou naši nejvěrnější společníci. Proto byste se o peněženku měli vzorně starat a pravidelně v ní dělat pořádek. Víte, co by v peněžence být mělo a čemu je naopak lepší se vyhnout?

Ano: Vše, co se týká placení

Už z názvu je jasné, že se v peněžence mají nosit peníze. V dnešní době to ovšem neznamená pouze hotovost, ale také (a možná především) platební karty. Co se týče drobných, snažte se je eliminovat. Jestli mají ve zvyku se vám v peněžence hromadit až příliš, házejte je do prasátka. Anebo si na ně pořiďte speciální peněženku na mince.

Máte problém s přebytkem mincí? Pořiďte si mincovník. | Foto: penezenky-ahal.cz

S placením se pojí také věrnostní kartičky do různých obchodů. V první řadě se zamyslete, zda je opravdu potřebujete. Jestliže nějaký obchod navštěvujete jen párkrát do roka, zřejmě pro vás členství ve věrnostním klubu nemá žádný význam. Jestliže i tak máte karet hodně, stáhněte si příslušnou aplikaci do telefonu a nahrajte si karty do ní. Je to praktičtější, než nosit tlustou peněženku!

Spíše ne: Doklady

Je zvykem nosit v peněžence doklady, tím ji však zbytečně zvětšujeme a doklady vystavujeme riziku, že se zničí. Praktičtější je pořídit si dokladovku. Občanskému i řidičskému průkazu bude lépe tam, stejně tak kartičce zdravotní pojišťovny, kartám na dopravu i časovým jízdenkám. Když se pak stane, že peněženku ztratíte na víkendové zábavě, bude to sice škoda, ale vyhnete se zdlouhavému vyřizování nových dokladů.

Určitě ne: Všechno ostatní

Rozhodně v peněžence nenoste účtenky! Je v pořádku, když je do ní po nákupu schováte, doma byste je ale měli okamžitě vyřadit. Zbytečně tam překážejí, navíc se říká, že přítomnost účtů v peněžence odpuzuje bohatství.

Dále z peněženky vyřaďte fotografie i vizitky. Zaslouží si trochu úcty – a v peněžence by se jen zničily. Nenoste v peněžence ani žádné papírky s poznámkami. Přípustný je pouze nákupní seznam, když jdete doplnit zásoby potravin.

Redakce

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Reklama

Hledáte profesionální řešení pro řízení projektů? Software eWay-CRM bude tou správnou volbou!

Jak řešit docházku zaměstnanců? Doporučujeme docházkový systém Vema!

S programem Money S3 vás budou pravidelné fakturace bavit!

K úspěchu pomáhají

Práce realitního makléře

Objevte volnost podnikání a řiďte si pracovní vytížení podle sebe.

Nejnovější komentáře

    Rubriky