5 tipů, jak na úspěšnou konferenci

Máte-li dobrý důvod uspořádat konferenci, udělejte to. Ale co když nemáte s organizací akce tohoto typu žádné předchozí zkušenosti? Pak byste se měli řídit následujícími radami. Přečtěte si, na co si dát pozor, čemu se vyhnout, a na co naopak nezapomenout. S trochou štěstí nakonec realizujete konferenci, o které budou účastníci hovořit v superlativech.

Konkretizujte své cíle

Konference musí mít smysl – může se jednat o akvizici nových zákazníků, zvýšení povědomí o službách či produktech, informování o nové tváři firmy... Ať už jsou vaše záměry jakékoliv, ujasněte si je a berte je v úvahu při dalším plánování.

Představte si ideální konferenci

Nevíte, jak začít? Než začnete shánět vhodné konferenční prostory Praha, sepište si svou představu o ideální konferenci. Na seznam přání sepište vše od místa konání až po catering. Pravděpodobně se vám nepodaří dosáhnout všech bodů, ale můžete se jimi řídit a snažit se k nim alespoň přiblížit.

Spočítejte si dostupné finanční prostředky

Bez peněz zůstane uspořádání konference jen u představ. Vy však jistě volné finance máte, ale možná se bojíte, aby vám částka stačila i na další výdaje, se kterými nyní nepočítáte. Žádný strach – řiďte se nepsaným pravidlem a připočítejte k rozpočtu cca 15 % navíc.

Zůstaňte nohama na zemi

Honosné konferenční prostory a zvučná jména za mikrofonem – to je sen každého konferenciéra. Nicméně zvažte, zda vám vynaložené peníze přinesou očekávaný efekt. Někdy je lepší ušetřit a zbytečně nezatěžovat rozpočet.

Spolupracujte s odborníky

Nevíte si rady s audiotechnikou a při představě, že navrhujete cateringové menu, vám naskočila husí kůže? Naštěstí na to nemusíte být sami – vyberte si pro svou konferenci hotel Praha, který disponuje zkušeným personálem. Ten zajistí vše potřebné od technického vybavení až po občerstvení či raut.

Publikováno: 02. 11. 2018

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Zvěřinová