Káva se stává důležitým pracovním benefitem

Obsah článku:
  1. Náš tip!

Co může být po ránu lepší než vůně čerstvě namletých zrnek? Káva se stala nepostradatelnou součástí našich životů a někteří si bez ní ani nedokážou představit svůj den. Není tedy divu, že začíná být velmi důležitým až nezbytným pracovním benefitem. A jestli je káva pro zaměstnance opravdu tak důležitá? To potvrzuje jedinečný průzkum společnosti AG FOODS.

Zatímco před několika lety se na kvalitu kávy příliš nehledělo, dnes je tomu jinak. Průzkum odhalil, že je nyní kvalita kávy důležitější než její cena. Lidé se již nebojí si za dobrou kávu připlatit. S tím také souvisí fakt, že ji zaměstnavatelé často zajišťují prostřednictvím obchodů a velkoobchodů (Makro) a jen malý zlomek odebírá přímo od pražíren či specializovaných obchodů, ve kterých většinou najdeme tu nejlepší. Finanční rozdíl mezi obyčejnou kávou z hypermarketu a čerstvě praženou od dodavatelů není tak výrazný a vy svým zaměstnancům ukážete, že vám nejsou lhostejní.

Proč mít kávu na pracovišti?

1. Dodání energie

2. Potlačení ospalosti

3. Zvýšení výkonnosti

4. Zvýšení efektivity práce

5. Zlepšení psychického stavu

Ruku na srdce, kdo z nás by zvládl ranní poradu bez šálku kávy? Proto je opravdu důležité, aby na to zaměstnavatel bral ohled. Vedle dodání energie a požitku z chuti ale také plní socializační funkci. Kolegové se mohou potkat nad šálkem a například prodiskutovat pracovní věci. Jiní si naopak rádi dopřejí chvilku klidu a nápoj si vychutnají sami. Na malý moment si odpočinou od práce a káva jim dodá potřebnou energii a pomůže v produktivitě.

Jak ukázal průzkum, je důležité nabídnou zaměstnancům více možností přípravy a přizpůsobit výběr druhů jejich potřebám. Velmi oblíbené je klasické espresso či větší lungo. Výrazně roste zájem také o mléčné varianty. Kdo by odolal skvěle připravenému cappuccinu. To ale může být problém. Často se ve firmách omezují pouze na kávu bez možnosti napěněného mléka. Překvapivé zjištění se poté týká i toho, že 30 % dotázaných nezajišťuje kávu pro své zaměstnance a nechává to plně v jejich režii.

Náš tip!

Dopřejte svým zaměstnancům kompletní kávový servis od značky Enzo Bencini, který vám poskytne to nejlepší kávové řešení přímo pro vaši kancelář včetně prémiové kávy postavené na tradičním italském pražení. Jednoduše si vyberete jedno z výhodných řešení, dle počtu uživatelů nebo vypitých káv denně a v Enzo Bencini se postarají o vaši pravidelnou dodávku surovin a servis technologií. Navíc za smluvený odběr surovin získáte kávovar zcela zdarma. Kromě kávy si můžete objednat také čaje a jiné horké nápoje, sirupy či dokonce malé svačinky v podobě zdravých tyčinek, croissantů a jiných dobrot. Dopřejte svým zaměstnancům ještě lepší pracovní prostředí se značkou Enzo Bencini!

Více informací na: www.enzobencini.cz

O průzkumu:

Průzkum byl proveden mezi 101 personalisty napříč odvětvími společností Data Collect formou telefonického dotazování (CATI).

Publikováno: 18. 05. 2022

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Zvěřinová