Proč položit základy své první webovky na redakčním systému WordPress?

Přemýšleli jste, že konečně založíte firemní webové stránky, ale z širokého výběru redakčních systémů si nevíte rady? Máme pro vás jasné řešení – WordPress. Tato redakční a publikační platforma nabízí celou řadu podstatných výhod, které z ní dělají opravdového soupeře pro konkurenci. V následujících řádcích vám prozradíme pár důvodů, proč pro svou první stránku zvolit právě WordPress.

Vytvořit web nikdy nebylo jednodušší

Vytvořit vlastní web dnes již hravě zvládnete a obejdete se bez jakýchkoliv programátorských dovedností. Stačí vám úplné základy HTML/CSS. Platforma WordPress nabízí přívětivé a přehledné prostředí pro uživatele. Už tedy nemusíte s každým zádrhelem kontaktovat podporu, ale stačí pohledat v přehledném adminu. Zároveň máte opravdu z čeho vybírat, protože na WordPressu najdete až tisíce různých šablon, pluginů a snippetů, z nichž drtivá většina je zdarma.

Za některá prémiová rozšíření se však vyplatí zaplatit. Například za kvalitní WooCommerce pluginy, které web povyšují na plnohodnotný e-shop.

Pluginy pro WooCommerce včetně rozšíření WooCommerce Zásilkovna najdete například v portfoliu českých vývojářů Toret.cz.

Kromě Zásilkovny stojí za zmínku také integrace se systémy platebních bran - GoPay a Comgate či fakturačními systémy jako WooCommerce Fakturoid a iDoklad.

WordPress je v základu zdarma

WordPress je jedním z nejpoužívanějších redakčních systémů. Možná právě proto je open source a zcela zdarma. Platíte pouze za hosting a doménu. V případě, že chcete své uživatelské rozhraní trochu rozšířit máte k dispozici prémiové šablony a pluginy, které zakoupíte za přijatelný poplatek. Na rozdíl od konkurence se tedy vyhnete placení měsíčních příspěvků. Pokud si služby WordPress oblíbíte, můžete přispět libovolnou částkou na vývoj a vylepšení platformy.

Žádný designový trend vám neuteče

Vývojáři a silná komunikace platformu neustále vylepšují a inovují, čímž jakmile se ve světě webového designu objeví nějaká novinka či další moderní trend, za chvíli bude k dispozici také na WordPress.  

Publikováno: 10. 09. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Hanka Zvěřinová